Bizimle İletişime Geçiniz

1Tela Nedir ? Hangi Alanlarda Kullanılır ?
Tela, İtalyanca’dan dilimize girmiş bir kavram olup, giyside kumaşla astar arasına konularak, giyside beklenen görünüm, kalite ve etkiyi elde etmek amacıyla kumaşa farklı usullerle tutturulan bir ara katmandır. İşlenen kumaşa, hacim ve direnç kazandırıp, giysiye verilecek biçime katkıda bulunarak kumaşa; dikim, yıkanma, ütülenme gibi karşılaşabileceği işlemlerde destek rolü oynarlar.Görevleri, giysinin biçim ve dayanımını desteklemek, buruşmaya yatkınlığı azaltmak ve belli bir sertlik ve form kazandırmaktır.1950'lerin başından bu yana kullanılmaya başlanılan telalar, giysilerin ayrılmaz bir parçası olmuşlardır. Telalar, doğal yada yapay liflerden elde edildiği gibi, son dönemlerde yaygın bir biçimde elyaf tülbenti olarak "nonwoven" teknikleri ile de üretilmektedir.
2Telalar ve Çeşitleri Nelerdir ?
Bir çok çeşit telalar vardır. Bunların en sık kullanılanları; Kağıt telalar, jarse telalar, şifon telalar, streç telalar, ipli telalar, raşel telalar, gömlek telalar, dokuma telalar, perforeler, biyeler, laminasyon telalar ve pres temizleme olarak çok fazla çeşitleri vardır. Her biri farklı alanlarda kullanılmaktadır.
3Tela'nın Kullanım Amaçları Nelerdir ?
Uygulandığı bölgede esnemeyi , kırışmayı önlemek ve şekli korumak , Yaka , klapa , manşet , pat , cep ve cep kapaklarına destek sağlamak , tok bir tuşe ( dokunum ) kazandırmak, kırışmayı engellemek. Takım elbise ve paltolarda vücut bölümlerinin desteklenmesi, belirli bir şeklin verilmesi ve omuz bölümlerini birleştirmek. Düğme ve ilik alanlarını takviye. Çeşitli kenar bölgelerde takviye. Kemer ve bel şeritlerine sertlik ve destek vermek. amaçları ile kullanılır.
4Tela Ürünlerini Nasıl Satın Alabiliriz.
Tela ürünlerini profesyonel olarak satışını yaptığımız online tela satış mağazamız olan http://www.onlinetela.com adresinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.